Deklaracja Dostępności         telrfon 84 6313434           telrfon spzlojec@nielisz.pl      
Stona główna Logowanie
Chmurki
Chmurki
Baner tytuł
Ozdoba1
Słońce
Napis
Dziecko 1
Dziecko 2
Lupa   Przycisk 1 Przycisk 2 Przycisk 3 Przycisk 4

 
 
 
 

 

 

00053397


 
Czerwiec 2024
14
Piątek
WYKORZYSTAJ SWOJĄ SZANSĘ - VI EDYCJA PREZENTACJI TALENTÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. DZIECI ZAMOJSZCZYZNY W ZŁOJCU
Aktualności
Ikona  Ikona
 

AlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbumAlbum

 

Hasło tegorocznego dnia prezentacji talentów to: "Wykorzystaj swoją szansę". Uczennice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu już po raz VI mogli zaprezentować swoje umiejętności na specjalnej gali, która miała miejsce 14 czerwca 2024 r.
    Na początek wystąpiły dzieci z grupy młodszej 3-4-latki z oddziału przedszkolnego i zaprezentowały stroje inspirowane ekologią. Dzieci do pokazu przygotowała oraz komentarz przedstawiła pani Sylwia Waga - wychowawczyni tej grupy.
    Następnie nowoczesny taniec wykonały dzieci ze starszej grupy przedszkolaków. Centralnym punktem ich występu była prezentacja parkingu dla samochodów, skonstruowanego przez chłopców. Zaprojektowany przez nich obiekt był bardzo nowoczesny, miał miejsca parkingowe na różnych poziomach oraz lądowisko dla samolotów. Starszą grupę przedszkolaków: 5-6-latków do prezentacji przygotowały panie: Maria Komajda i Agnieszka Koczot. Panie z przedszkola przygotowały też wystawę prac plastycznych ich wychowanków.
    Kolejną grupą, która zaprezentowała się na VI Gali byli uczniowie z klas I-III. Do występu przygotowała ich pani Alicja Czerwieniec na zajęciach koła teatralnego. Uczniowie zaprezentowali publiczności trzy układy taneczne, a jeden z uczniów klasy III wykonał w iście teatralny sposób wiersz - "Czapla, ryba i rak".
    Uczniowie z klasy I, wspomagani przez rodziców i wychowawczynię panią Elżbietę Hrycyk, przedstawili "Rzepkę" Juliana Tuwima.
    Szansę na pokazanie swoich nieprzeciętnych umiejętności wykorzystali uczniowie z klasy VI i VIII, którzy pracując pod kierunkiem pana Mirosława Kuduka, wykonali miernik odległości z klocków LEGO, opowiedzieli o działaniu przekładni i napędu grawitacyjnego oraz pokazali, że niebieskie piórka sójki wcale nie są niebieskie, a jest to tylko złudzenie optyczne.
    Uczeń z klasy IV zaprezentował swoją doskonałą znajomość państw świata i ich stolic, a uczennice z klas IV i V zaśpiewały piosenkę "Ekorock". Dzięki urządzeniom zakupionym z "Laboratorium przyszłości" uczennice z klasy V nagrały teledysk z piosenką "Hejt", do której napisały tekst.
    Użycie nowoczesnej technologii i drukarki 3D do pokazania niezwykłych zdolności Leonarda Da Vinci wykorzystali uczniowie klas V-VII, drukując wyrzutnię oraz odwzorowując jego dwa najsłynniejsze obrazy: Dama z łasiczką i Mona Lisa.
    Nasi uczniowie potrafią też pięknie rysować. Zdobywają nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach międzyszkolnych, gminnych, wojewódzkich, ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych. Ich prace zaprezentowane zostały na wystawie, a w szkole urządzono Galerię Sztuki Dziecka. Uczniami, w ramach zajęć koła plastycznego, opiekuje się pani Małgorzata Magryta. Jest ona również inicjatorką powstania galerii.
    Jedną z ważniejszych prezentacji podczas Dnia Talentów był pokaz mody, przygotowany przez uczniów z klas VI - VIII. W ramach programu "Równać szanse", podczas realizacji projektu Młoda Ekomoda projektowali i szyli ubrania z innych, zakupionych z drugiej ręki oraz z odpadów typu: papier, folia, tektura. Młodzież zaprezentowała także, własnoręcznie malowane według własnych pomysłów, materiałowe torby.
    VI edycję prezentacji talentów zakończyło wręczenie przez panią dyrektor Dorotę Bosiak pamiątkowych dyplomów.

       WSTECZ Miejsce publikacji: Aktualności Autor: Renata Pańczyk
Utworzono: 2024-06-14, Aktualizowano: 2024-06-18.
Odsłon: 2601 razy
 
TWOIM ZDANIEM

        Dodaj komentarz

 
 
 
Chmurki 1
Chmurki 2
WAŻNE TERMINY
N Pn Wt Śr Cz Pt So
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najnowsze publikacje:

Warto przeczytać:

Mail

Szkoła Podstawowa
im. Dzieci Zamojszczyzny w Złojcu

Złojec 226
22 - 413 Nielisz
pow. zamojski, woj. lubelskie

Telefon tel. 84 6313434

spzlojec@nielisz.pl   www.spzlojec.net

Inspektor Ochrony Danych:
Agnieszka Błaziak agnieszka.blaziak@cbi24.pl

Mirosław Kuduk © 2017
  Proszę czekać... TłoTłoTło 
  Tło
  Proszę czekać... TłoTło 
  Tło
   Tło 

 
 


 
   
Ładowanie
Profesjonalny Hosting